Button für Menü
REMONDIS Global Website // Türkiye
Gezegenimizn doğal
kaynakları sınırlıyken
Geri dönüşüm
fikirlemiz ise sınırsızdır

Crazy - smart navigation with each item having a different size and margins

 • GERİ DÖNÜŞÜM

  Mottomuz: Eğer bir geri Dönüşüm hizmeti sunulacaksa hizmetlerin tamamını sunmaktır

 • Gezegenimizde hiçbir şey sonsuza kadar var olamaz – en azından  doğal kaynaklarımız. Bu nedenle doğal kaynaklarımızı korumaya yardım edecek en gelişmiş teknolojik süreçleri kullanıyoruz. Her yıl yaklaşık 30 milyon ton geri dönüştürülebilir madde topluyor, işliyor ve  geri kazandırıyoruz. Kağıt ve ahşaptan inşaat atıklarına, çelikten plastik ve değerli metallere kadar her türden atıkların geri dönüşümünü gerçekleştiriyoruz. Tüm bunların da ötesinde; ilk bakışta geri dönüştürülemeyecek gibi duran malzemeleri de işleyebiliyoruz. tehlikeli atık gibi.

 • Geri dönüşüm hizmetlerimizden sadece endüstriyel ve ticari müşteriler değil, kamu ve yerel yönetimler de yararlanıyor.

REMONDIS’in geri dönüşüm dünyası

 • Farklı geri dönüşüm faaliyetlerimizle tam olarak neyi başarıyoruz? Topladığımız (girdi) ve işlediğimiz malzemelerden hangi ürünleri (çıktıları) yaratıyoruz? Aşağıdaki infografik en önemli noktaların bir özetini sunuyor.

  close

Tüm yönleri ile geri Dönüşüm hizmetleri

  • Ödüllü geri dönüşüm projerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin remondis-sustainability.com

  • Geri Dönüşüm süreçlerini düşünürken ve uygularken bu işin sadece arıtma/geri kazanım faaliyetlerinden  çok daha fazlasını içerdiğini bilerek daima resmin bütününü aklımızda tutarız. Talep edildiği takdirde müşterilerimize geri dönüşüm alanında ek destekler sunuyoruz – malzeme akış yönetimi konusunda danışmanlık hizmetleri; malzeme analizi, kalite güvencesi,  atıkların toplanması ve lojistik hizmetlerini kapsayan kapsamlı projeler hazırlanması ve tabi ki akıllı geri dönüşüm hizmetleri. Öncelikli hedeflerimizden biri geri dönüşüm çözümlerimizin sayısını ve kalitesini sürekli arttırmak. Her gün daha fazla hammaddenin geri kazanılıp üretim döngüsüne geri döndürülebilmesi için sürekli olarak yeni teknolojiler üzerinde çalışmalar yürütüyoruz. Bu tür çalışmalara örnek olarak fosfor geri kazanımı ve aerosol kutularının geri dönüştürülmesi alanında ödüllü TetraPhos® ye RESPRAY projelerimizi gösterebiliriz.


  Geri dönüşüm hizmetlerimize genel bakış:

   • Item

    • Toplama Öncesi Depolama: Geri dönüştürülebilir ve artık maddeler, tehlikeli atıklar – türlerine, optimize edilmiş mesafe ve hacimlerine göre

     Gerek geri dönüştürülebilir  gerek tehlikeli atıklar olsun yada  yerel yönetimler veya endüstriyel işletmeler olsun – nerede ve kim tarafından üretildiğinin bir önemi olmaksızın atıkların  türüne ve miktarına uygun konteynerlerde biriktirilerek atıkların alımı yapılır ve  toplama sistemine katılımı sağlanır. Tüm bunlara ek olarak atık yönetiminin her alanında müşterilerimizin danışmanı olarak hareket ederiz.

    Item

    • Lojistik: Toplama, taşıma ve nakliye

     Kamyonlarımız hergün müşterilerimizin artık ihtiyaç duymadığı ürünleri ve maddeleri toplamak için yola çıkıyor. Profesyonel lojistik yönetimlerimiz sayesinde büyük veya küçük hacimler fark etmeksizin atıkları uygun maliyetle toplayıp bütçe dostu çözümler sunabiliyoruz. Özel araçlarımız ve akraditasyonlarımız sayesinde müşterilerimiz atıklarının her zaman güvenli bir şekilde taşındığından ve yasalara uygun şekilde işlendiğinden emin olabilirler.

    Item

    • Ön Arıtma: Ayırma, yığın haline getirme, tehlikeli malzemelerin bertaraf edilmesi

     Tüm malzemeler doğrudan geri dönüştürülemez. Bu nedenle geri dönüştürülebilir maddelerle  bertaraflık atıkları birbirinden ayırarak yeniden kullanabilecek madde sayısını arttırmak için ayrıştırma tesisleri işletiyoruz. Tesislerimizde aynı zamanda farklı geri dönüşüm kategorilerindeki malzemelerin de türlerine göre ayrıştılmasını sağlayabiliyoruz. Farklı kağıt türlerini ayırmanın yanı sıra, örneğin metalleri bakır, pirinç, demir ve çeliğe bölüyor, böylece üretim döngülerine verimli ve uygun maliyetli şekilde geri döndürülebilmelerini garanti ediyoruz.

    Item

    • Geri Dönüşüm: Sınıflandırma, şartlandırma, tedarik

     Amacımız, geri dönüştürülebilir malzemeleri çevre dostu süreçler kullanarak geri kazanmak ve ön işleme tabi tutmaktır, böylece bu malzemeler uygun maliyetlerle geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilirler. Bu aşamada esas önemli nokta, çıktının her zaman tutarlılıkla yüksek kalitede olması için, atıkların en etkili şekilde sınıflandırılması ve  bertaraf edilmesini sağlamaktır. Bu durum hem geri dönüştürdüğümüz malzemeler hem de ürettiğimiz ürünler için geçerlidir. Kompozisyon, doku ve form – herşey homojen hale getirilir. Bu ayrım geri dönüştürülmüş ürünleri kullanabilen endüstriyel işletmeler için hayati önem taşımaktadır. Tüm bu nedenlerle doğal kaynakları korumak da kalitenin bir parçasıdır.

    Item

    • Pazarlama: Hammaddeler, ürünler ve enerji

     Hammadelerin geri kazanılması gibi klasik geri dönüşüm faaliyetlerinin yanı sıra daha başka ileri geri dönüşüm ve işleme çözümleri de sunuyoruz. Birkaç örnek vermek gerekirse; inşaat firmaları için geri dönüştürülmüş ürünler, atıktan türetilmiş yakıtlar ve biyogaz formunda enerji üretiyoruz.

Basit bir geri dönüşüm yerine yenilikçi teknolojilerimiz ile ürünler üretiyoruz

Sürdürülebilirliği sonuna kadar düşünmek ve uygulamak, atıkları basitçe geri kazanmaktan fazlasını içerir. Çevreyi korumaya yardımcı ve birincil hammaddelerin korunmasını sağlayan yenilikçi ürünler geliştirmek de aynı derecede önem taşımaktadır Remondis sahip olduğu tescilli inovatif teknolojileri ile müşterilerine farklı seviyelerde geri dönüşümün ötesi niteliğinde hzimetleri sunmaktadır. İmalat endüstrisinden tarım sektörüne kadar – tüm dünyada çok sayıda müşterimiz bu tür çözümlerimizden yararlanmaktadır.

REMONDIS Lippe Tesisleri: Herşeyin bir arada olduğu bir geri Dönüşüm kampüsü ve amiral gemisi

  • Lippe tesisleri hakkında daha fazla bilgi edinin here

  • Kapladığı 230 hektar alanla, Lippe Tesisleri Avrupa’nın en büyük endüstriyel geri dönüşüm merkezidir. Başlangıçta bir alüminyum fabrikası olan Lünen'deki bu geri dönüşüm kampüsü, günümüzde baca gazı kükürt giderme sistemlerinden alçı elde edilmesinden,  kimyasallara, ahşaptan plastiklere, e-atıklardan fosil olmayan yakıtların işlenmesi ve geri dönüştürmesine kadar bir dizi farklı tesise ev sahipliği yapıyor.Her yıl Lippe Tesisleri’nden 900.000 geri dönüştürülmüş ürün çıkıyor  Endüstriyel tesislerinden gelen ürünler, biyodizel, tarımsal işletmeler için sertifikalı kompost ve endüstriyel işletmeler için plastik paletler çıkan ürünlerden bazıları. Dahası Lippe Tesisleri sahadaki karbon emisyonunu azaltacak geri dönüşüm faaliyetleri ile çevrenin korunması ve küresel ısınmanın durdurulmasında önemli rol oynuyor. 2016 yılında Klimo Expo’da açıklanan verilere göre tesis her yıl karbon emisyonlarını 488.000 azaltıyor

  REMONDIS Lippe Tesisleri tanıtım videosu

 • Güncel bilgi edinin

  İş Merkezleri Avrupa ve dünyada

  Kütüphane – Broşür ve videolarımızı indirin

  Arayın – Şirketimiz hakkında aradığınız bilgiye en hızlı şekilde ulaşın.

Diese Seite verwendet aktuelle Techniken, die in dem von Ihnen verwendeten Browser unter Umständen nicht korrekt angezeigt werden können.
Bitte aktualisieren Sie Ihren Internet-Explorer oder weichen auf einen anderen Browser wie Chrome oder Firefox aus.
Schließen